Так чому наші сусіди (Польща, Чехія, Німеччина і т.д.) вкладають значні кошти в енергоефективність? Відповідь проста - значні тарифи на комунальні послуги. Відповідно при покупці електроустаткування перше, на що звертає увагу зарубіжний покупець - це рівень електроспоживання, а вже потім ціна і дизайн. Або при будівництві будинку, ремонту в квартирі використовуються енергозберігаючі матеріали, навіть якщо вони найдорожчі. Що говорити вони використовують дощову воду для потреб будинку. На це ми можемо сказати: наші доходи явно не збігаються з доходами наших сусідів і це так, але це не виправдовує нас. Ми ж можемо, набуваючи електрообладнання звернути увагу на клас з електроспоживанню. Так, наприклад, холодильник з класом «А» («А +») споживання електроенергії на 5-15% нижче від класу «В» при тому ж ККД. Якщо врахувати, що холодильник купується не на один рік, порахувати економію просто. Встановлюючи вікна, якщо ми поставимо пакети з двома камерами чи з трьома, ми розуміємо, що дані вкладення значно відобразяться на заощадження тепла і відповідно на оплаті за газ чи електроенергію. Або перехід на електроопалення: 1) платимо за те, що споживаємо (т.е холодно - користуюся, тепло - ні); 2) вдома комфортно і тепло; 3) отримання пільгового тарифу при переході на електроопалення і можливість використання іншого електрообладнання по даному тарифу (електроводонагрівач, пральна машина і т.д); 4) можливість використання тарифного електролічильника (-50% на оплаті за електроенергію); 5) безпечно - на відміну від газового опалення.

Ми не стільки багаті, щоб платити за те, що не зберігає наші кошти, так і ще не дає очікуваного результату. Централізоване опалення: 1) плачу непомірну ціну; 2) вдома холодно і змушений включати електрообігрівачі (плачу двічі); 3) коли на вулиці вже тепло опалення включено і мені виставляють рахунки.

Обіцяв, також, поділитися досвідом використання тарифного електролічильника. Наші «сусіди» користуються цим вже давно і якщо врахувати, що нічний тариф у них поширюється на вихідні та святкові дні можете уявити як це вигідно. На сьогодні це вигідно і у нас. Вночі (з 23.00 до 7.00) електроенергія на 50% дешевше. Відкриваються можливості законно економити, але від багатьох чую «вночі використовувати електроприлади і не спати?» Як повідомляв раннє, треба перебудуватися - як приклад прасувати одяг вранці до 7.00, а не з вечора або зарядити пральну машину встановити функцію «відкладений старт» і випрати з 23.00 до 7.00. Що робити з електроводонагрівачі, пральними машинами (де немає функції «ОС»), хлібопічки і т.д. На сьогодні є у продажу всілякі пристрої, які управляють включенням і відключенням, і не потрібно чекати до 23.00 для вмикання електрообладнання.

З усього вищевикладеного можна зробити висновок: для того, щоб стати багатшими треба навчитися платити за те, що зберігає наші кошти і не платити за те, що їх «розпорошує» без належного результату.

У наступній статті обіцяю більш детально розповісти з електроопалення: яке устаткування потрібно використовувати з урахуванням наших фінансових можливостей та як законно зменшити наші витрати на оплаті за електроенергію при використанні електроопалення.

Автор: Юрій Л.