Сьогодні кожен з нас все частіше замислюється, як з урахуванням зростання тарифів на комунальні послуги і зменшення доходів, менше платити. Всі кроки по економії, які приходять в голову (утеплити зовні будинок (квартиру), поміняти склопакет на подвійний або з відбиваючим тепло, поміняти газовий котел на економічніший і т.д.), дуже витратні і коли окупляться невідомо. Що ж робити?

Вдаватися до незаконних методів економії? На перший погляд вони здаються більш простішими і менш витратними, але після їх виявлення відповідними службами все вірніше з лишком!

Так, як же бути?

Виявляється, вся проблема в нашому небажанні щось робити в даному напрямку, а десь і в недоступності інформації. Або, швидше за все, проблема була в дешевих тарифах, що відповідно відбивалося на нашому небажанні вдаватися до енергоефективності.

Міняючи підходи до використання електрообладнання, його експлуатації, а також застосовуючи на перший погляд елементарні дії, які не потребують особливих витрат, можна економити на оплаті значні кошти.

 

Прочитавши «АБЕТКУ ЕКОНОМІЇ», після чого внісши невеликі корективи у своє повсякденне життя і дотримуючись нескладних правил можна економити від 5% до 30%. Але якщо є можливість вкласти кошти в енергоефективність, на мій погляд, автономне електроопалення в парі з тарифним електролічильником одне із самих швидко окупних вкладень (3 роки якщо електрорадіатори з виносним датчиком температури, 5 років - якщо конвектора). При цьому якщо Ви користуєтеся водонагрівачем, швидкість окупності збільшується, як-би дивно це не звучало.

Весь секрет у "пільговий тариф" та використанні тарифного електролічильника (вночі -50% на вартості електроенергії). Якщо Ви проживаєте в квартирі, то Ви відразу відчуваєте різницю між централізованим опаленням і електроопаленням. Коли хочу включив, коли хочу вимкнув, тобто плачу за те, що споживаю при цьому в квартирі затишно і тепло.

Також наш уряд стимулює нас переходити на "електрообігрів", підвищуючи тариф на газ. В принципі, правильно, навіщо збагачувати «сусідів» ще по непомірною до наших доходах ціною.

Детально про свій досвід використання тарифного електролічильника та електрообігріву розповім наступного разу. А також як наші сусіди в інших країнах ставляться до енергоефективності і що їх до цього підштовхує.

Автор: Юрій Л.